Glista ludzka: objawy i leczenie
informacje na temat glisty ludzkiej

ObjawyGlista ludzka w organizmie człowieka wywołuje chorobę zwaną glistnicą. Choć pewnie wielu z nas uważa, że to dotyczy głównie dzieci, to niestety tak nie jest. Narażeni jesteśmy wszyscy, którzy niedostatecznie dbają o higienę rąk, nie myją warzyw i owoców, nie odrobaczają zwierząt domowych itp. Widzimy więc, że źródeł zakażenia może być wiele, dlatego tak ważne jest mycie rąk.

Gdy glista ludzka dostanie się do organizmu to wywołuje cały szereg objawów, które są często mylone z wieloma innymi chorobami. Często zapominamy o zrobieniu badań w kierunku tych pasożytów, dlatego też nie podejmujemy odpowiednio szybko leczenia, a ten pasożyt w organizmie sieje coraz większe spustoszenie. Pierwsze objawy, które powinny nas zaniepokoić to bóle brzucha, bladość twarzy, biegunki, bóle głowy, nadpobudliwość, nerwowość, nudności, wymioty, spadek apetytu, niedrożność jelit i wiele innych dolegliwości, które są bardzo różnorodne i uzależnione od rodzaju szczepu do którego należy dany pasożyt.

Glista ludzka może również wywoływać kaszel, który najczęściej zawsze w pierwszej kolejności jest kojarzony z infekcją wirusową, a nie z pasożytami. Jeżeli glista ludzka ulokuje się w okolicach płuc lub też w nich samych, to może wywoływać nie tylko kaszel, ale także duszności, które są często mylone z astmą.

Widzimy więc, że zakażenie glistą ludzką może wywoływać szereg bardzo różnych objawów, które mogą być też spowodowane innymi chorobami. Dlatego też warto pamiętać także o robieniu badań w kierunku pasożytów, tak aby mieć stuprocentową pewność, że podjęliśmy właściwe leczenie.